يکشنبه ، 24 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 1   |  دفعات بازدید : 4388   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

ديدار معاون وزير خارجه ايتاليا با دکتر نهاونديان

15 مرداد, 1392 16:14
رييس دفتر رييس‌جمهور در ديدار معاون وزير امور خارجه ايتاليا با وي به بررسي راهکارهاي گسترش همکاري هاي دو کشور پرداختند.
ديدار معاون وزير خارجه ايتاليا با دکتر نهاونديان
دکتر محمد نهاونديان بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) در ديدار معاون وزير امور خارجه ايتاليا، ضمن تشکر از پيام تبريک رييس‌جمهور و نخست‌وزير ايتاليا به مناسبت انتخاب و آغاز بکار دکتر روحاني به عنوان رييس‌جمهوري اسلامي ايران، گفت: تهران و رم سوابق همکاري دوستانه و قابل اعتمادي دارند و زمينه‌هاي فراواني نيز براي تداوم و گسترش اين روابط و همکاري‌ها وجود دارد.

دکتر نهاونديان افزود: امروز با حضور پرمعناي مردم در انتخابات و حمايت مردم و رهبري از رويکرد حکمت‌آميز دولت شرايط و فضاي جديدي براي آغاز دوران تازه‌اي از روابط کشورهاي مختلف با ايران بوجود آمده است و دولت جمهوري اسلامي ايران آماده است مناسبات و تعاملات خود را با همه کشورها گسترش دهد و با نگاه برد – برد براي مسايل موجود، به راه‌حل قابل تفاهم براساس احترام و منافع متقابل دست يابد.

سرپرست نهاد رياست جمهوري ضمن تأکيد بر سياست توانمندسازي بخش خصوصي، در اقتصاد نوين ايران، اتاق مشترک بازرگاني ايران و ايتاليا را جزو فعال‌ترين اتاق‌هاي مشترک برشمرد و ضمن تاکيد بر راهگشا بودن توسعه مبادلات از طريق بخش خصوصي، ايتاليا و اروپا را تشويق به اتخاذ تدابير جديد و ابتکار عمل در جهت استفاده از همکاري‌هاي اقتصادي براي حل مسايل سياسي نمود.

لابو پيستللي معاون وزير امور خارجه ايتاليا نيز در اين ديدار ضمن ابلاغ پيام کتبي نخست‌وزير ايتاليا جهت تقديم به دکتر حسن روحاني رييس‌جمهور کشورمان، اظهار داشت: ايتاليا با مشاهده و درک شرايط جديد ايران تمايل دارد همکاري‌هاي خود را با اين کشور در عرصه‌هاي مختلف از جمله در زمينه‌هاي فرهنگي و حوزه‌هاي قانوني تجاري با تبادل هيأت‌هاي اقتصادي گسترش دهد.

وي همچنين بر تمايل دوباره کشورش جهت مشارکت با جمهوري اسلامي ايران در بازسازي افغانستان بويژه پس از تاريخ تعيين‌ شده براي خروج نيروهاي خارجي از اين کشور، تأکيد کرد.
ديدار معاون وزير خارجه ايتاليا با دکتر نهاونديانديدار معاون وزير خارجه ايتاليا با دکتر نهاونديان
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت