جمعه ، 15 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 109   |  دفعات بازدید : 4346   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دکتر نهاوندیان در دیدار معاون رییس‌ جمهور ونزوئلا

15 شهريور, 1394 23:33
همکاری های ایران و ونزوئلا با هدف توسعه اقتصادی دو کشور ادامه می یابد
دکتر نهاوندیان در دیدار معاون رییس‌ جمهور ونزوئلا

رییس دفتر رییس‌جمهوری دوستی ملت‌ها و همکاری دولت‌ها را سرمایه‌ای بزرگ دانست و با تأکید بر ضرورت ادامه روابط خوب تهران و کاراکاس، گفت: همکاری‌های خوب دو کشور باید علاوه بر حوزه‌های اقتصادی در عرصه‌های فرهنگی و علمی نیز گسترش یابد.

دکتر محمد نهاوندیان روز یکشنبه در دیدار «مارکو تورس» معاون رییس‌ جمهوری و وزیر دارایی ونزوئلا حرکت آن کشور در مسیر توسعه اقتصادی را مثبت دانست و تأکید کرد: کاهش اتکا به نفت باید در اولویت اقتصادهای متکی به نفت قرار گیرد. جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم تنگناهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه توانست آسیب های ناشی از نوسانات بازار نفت را در ایران به حداقل برساند و در همین شرایط به مدد انسجام ملی توانست تورم را به مقدار زیادی کاهش دهد و رشد منفی را نیز به رشد مثبت تبدیل نماید.

 رییس دفتر رییس‌جمهوری همچنین هماهنگی تولیدکنندگان و صادرکنندگان نفت برای ثبات در بازار را یادآور شد و گفت: حقوق کشورهای تولیدکننده نفت و امکان برنامه ریزی برای توسعه اقتصادی با  اقدامات نسنجیده و ناهماهنگ مورد آسیب قرار گیرد.

«مارکو تورس» معاون رییس‌ جمهور و وزیر دارایی ونزوئلا نیز در این دیدار جمهوری اسلامی ایران را دوست صمیمی ونزوئلا توصیف و با اشاره به دیدار خود با مقامات کشورمان، گفت: در این دیدار مهمترین برنامه‌ها برای توسعه روابط تهران – کاراکاس بررسی شد.

وی همچنین با تقدیم پیام کتبی رییس‌ جمهوری ونزوئلا برای دکتر حسن روحانی، بر ضرورت تعادل در بازار نفت و همکاری‌های جمعی در این زمینه تأکید کرد.

دکتر نهاوندیان در دیدار معاون رییس‌ جمهور ونزوئلا
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت