يکشنبه ، 24 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 162   |  دفعات بازدید : 4063   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دیدار دکتر نهاوندیان با مشاور امنیت ملی نخست وزیر انگلیس

21 اسفند, 1394 19:43
در انتظار اقدامات عملی برای انجام توافقات اقتصادی هستیم - گرانت: انگلیس برای عملی شدن هر گونه همکاری با ایران آماده است
دیدار دکتر نهاوندیان با مشاور امنیت ملی نخست وزیر انگلیس
رییس دفتر رییس جمهوری در دیدار مشاور امنیت ملی نخست وزیر انگلستان، با اشاره به اینکه فصل نوینی در روابط تهران - لندن در دوره پسابرجام آغاز شده است ، تاکید کرد: روابط ایران و انگلستان بعد از موفقیت به دست آمده در مذاکرات هسته ای می تواند به شکلی منطقی توسعه و گسترش یابد و با توسعه روابط اقتصادی، سرعت مطلوب پیدا کند.

دکتر "محمد نهاوندیان " با تشریح برنامه های دولت برای توسعه روابط اقتصادی با کشورهای جهان اظهارداشت: طبق دستورالعمل تجاری تدوین شده در برجام هیچ مانعی بر سر راه توسعه روابط تجاری با ایران نیست و ما از هرکشوری که به توسعه روابط در جهت اهداف توسعه ای و تولید و اشتغال در ایران علاقه مند باشد، استقبال می کنیم.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: همکاری های اقتصادی ایران و انگلستان با سرمایه گذاری مشترک برای دستیابی به فناوری های پیشرفته و بازارهای صادراتی در زمینه های مختلف می تواند گسترش یابد و انتظار داریم کشورهای دخیل در مذاکرات، اقدامات عملی خود را برای اجرای توافقات اقتصادی، هرچه سریعتر انجام دهند.

دکتر نهاوندیان تلاش برخی کشورها برای منزوی ساختن ایران اسلامی را بی حاصل خواند و تاکید کرد: امروز بعد از موفقیت مذاکرات هسته ای همه به خوبی متوجه شده اند که پروژه ایران هراسی برنامه ای بی حاصل و شکست خورده بوده و ایران نه تنها در صف اول مبارزه با پدیده شوم تروریسم در منطقه قرار دارد، بلکه برنامه تصویب شده رییس جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل تحت عنوان مقابله با خشونت و افراطی گری می تواند الگوی مناسبی برای ایجاد ثبات و آرامش در منطقه باشد.

"مارک لیال گرانت" مشاور امنیت ملی نخست وزیر انگلیس نیز با بیان اینکه اجرایی شدن برجام یک خبر خوب برای همه طرف ها است،  گفت: لندن برای هر نوع همکاری در حوزه های مختلف اقتصادی در دوره پسابرجام آماده است و از هیچ اقدام عملی در مسیر توسعه روابط دو کشور، دریغ نمی کند.

مشاور امنیت ملی نخست وزیر انگلیس از اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها به عنوان فرصتی تازه برای همه یاد کرد و افزود: توسعه همکاریها با ایران فرصتی است که نباید آن را از دست بدهیم و در این مسیر تلاش خواهیم کرد موانع باقیمانده را هرچه سریع تر رفع کنیم.

وی با اشاره به اهمیت نقش ایران در منطقه گفت: امنیت و ثبات خاورمیانه بدون کمک و نقش آفرینی ایران غیر ممکن است و این موضوع بیش از هرچیز ما را به توسعه همکاری ها با تهران ترغیب می کند.

دیدار دکتر نهاوندیان با مشاور امنیت ملی نخست وزیر انگلیس
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت