يکشنبه ، 24 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 2   |  دفعات بازدید : 4398   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

ديدار وزير امور خارجه سيرالئون با رييس دفتر رييس‌جمهور

15 مرداد, 1392 16:16
دکتر محمد نهاونديان رييس دفتر رييس‌جمهور و سرپرست نهاد رياست جمهوري بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) در ديدار کارامارا سامورا وزير امور خارجه سيرالئون با تشکر از حضور هيأت بلند پايه سيرالئون در مراسم تحليف دکتر روحاني گفت: اراده ملت و دولت جمهوري اسلامي ايران توسعه روابط در عرصه‌هاي مختلف با کشور دوست و برادر سيرالئون است.
ديدار وزير امور خارجه سيرالئون با رييس دفتر رييس‌جمهور
دکتر نهاونديان با اشاره به روابط خوب ايران و سيرالئون سياست خارجي جمهوري اسلامي را توسعه هر چه بيشتر روابط با کشورهاي آفريقايي دانست و گفت: اين سياست در آينده نيز در توسعه مناسبات خارجي ايران تقويت خواهد شد.

رييس دفتر رييس‌جمهور با اشاره به ظرفيت و تجربيات خوب ايران در زمينه ارائه خدمات فني مهندسي و سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي معادن، انرژي، مسکن و زير ساخت گفت: ايران آمادگي دارد تا تجربيات خود را در اختيار کشورهاي دوست در قاره آفريقا از جمله سيرالئون قرار دهد.

دکتر نهاونديان همچنين بر گسترش هر چه بيشتر روابط اقتصادي ايران با سيرالئون بويژه توسط بخش خصوصي کشور تأکيد کرد.

کاراما سامورا وزير امور خارجه سيرالئون نيز در اين ديدار ضمن تبريک پيروزي دکتر روحاني در انتخابات رياست جمهوري و ابراز خرسندي از حضور در مراسم تحليف، روابط دو کشور را خوب توصيف کرد.

وي با اشاره به دستاوردهاي کشورمان در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي، آموزشي و خدمات فني مهندسي گفت: کشور سيرالئون علاقمند به تحکيم و توسعه هر چه بيشتر روابط با جمهوري اسلامي ايران و استفاده از تجربيات و دستاوردهاي بسيار خوب و ارزشمند ايران است.
ديدار وزير امور خارجه سيرالئون با رييس دفتر رييس‌جمهورديدار وزير امور خارجه سيرالئون با رييس دفتر رييس‌جمهور
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت