يکشنبه ، 24 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 37   |  دفعات بازدید : 5784   |  نظرات : 1 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

رییس دفتر رییس جمهوری خطاب به دانش آموزان حادثه دیده شین آبادی: روحیه تان امیدوار کننده است

08 دي, 1392 13:41
رییس دفتر رییس جمهوری به دیدار دانش آموزان حادثه دیده شین آبادی رفت و گفت: « خدمت به این بچه ها برای بنده و دولت به مثابه انجام وظیفه دینی و ملی است. »
رییس دفتر رییس جمهوری خطاب به دانش آموزان حادثه دیده شین آبادی: روحیه تان امیدوار کننده است

چند روزی از یک سالگی آتش سوزی دردناک یک کلاس درس مدرسه ابتدایی در « شین آباد » نگذشته بود که رییس دفتر رییس جمهوری به دیدار دانش آموزان حادثه دیده رفت تا هم در جریان تامین هزینه درمان آنان قرار گیرد و هم اینکه به آنها یادآوری کند فراموش نشده اند.

« همدردی » واژه ای تکراری اما کامل برای رویارویی با گل های خندان آسیب دیده در حادثه آتش سوزی شین آباد بود که نهاوندیان نیز از آن وام گرفت و با اظهار « همدردی » شرایط پیش آمده را تلخ عنوان کرد: « شرایط پیش آمده برای همه ناگوار و تلخ است، اینگونه حوادث را در نوع خود امتحانی الهی برای همه از جمله والدین این دانش آموزان است. »

 رییس دفتر رییس جمهوری سپس والدین دانش آموزان آسیب دیده را خطاب قرار داد و به آنها گفت: « مطمئناً شما به عنوان والدین این بچه ها در یکسال گذشته سخت ترین امتحان را سپری کرده و انشالله در این امتحان الهی نمره قبولی گرفته اند. »

نهاوندیان در کنار اظهار همدردی  ابراز تأسف خود را از اینکه سیستم اداری در دولت گذشته نتوانسته در این مدت آن گونه که شایسته بوده به وضعیت این دانش آموزان رسیدگی کند مطرح کرد: « حکومت وظیفه دارد در حد توان خود به ولی نعمتانش خدمت کند و این وظیفه در مواقع رخداد حوادثی از دست مضاعف می شود و اینک که این اتفاق برای دانش آموزان شین آبادی در یک مکان عمومی رخ داده دولت باید همه امکاناتش را برای التیام آلام این دانش آموزان به کار گیرد. »

رییس دفتر رییس جمهوری از تدابیر دولت تدبیر و امید که به طور خاص برای دانش آموزان آسیب دیده شین آباد در نظر گرفته شده است رونمایی کرد: « در روزهای گذشته، دولت تصمیمات خوبی برای رسیدگی به وضعیت این دانش آموزان اتخاذ کرده و معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری و وزارت بهداشت موظف به ارائه خدمات درمانی به آنها در اسرع وقت شده اند. دولت تمام توان خود را در حد مقدورات برای کمک به این بچه ها بکار می گیرد؛ اما یقیناً اصل شفا و خیر متعلق به خداست و ما هم به خدا توکل می کنیم و از درگاه پروردگار استدعا داریم افتخار خدمت به شما را بیش از پیش به ما بدهد و هم از شما بچه ها می خواهم که با دل های پاک خود از خداوند بخواهید که همه مشکلات پیش رو را برطرف کند.»

« روحیه » کلمه ای دیگر بود که رییس دفتر رییس جمهوری برای دانش آموزان شین آبادی آن را انتخاب کرد و گفت: « روحیه ای که در این بچه ها دیده ام بسیار امیدوارکننده است. این روحیه و حفظ و ارتقاء آن بزرگترین سرمایه برای ادامه موفق اقدامات درمانی آنهاست. »

رییس دفتر رییس جمهوری در ادامه تصریح کرد: « تعیین مستمری و تأمین آینده این بچه ها را به طور جدی پیگیری خواهم کرد و اطمینان می دهم آنچه در ظرفیت قوانین و مقررات باشد، به صورت حداکثری اجرا خواهد شد. »

نهاوندیان ضمن تشکر از صبر، بردباری و پیگیری های پدران و مادران این بچه ها گفت: « چنانکه گفتید پیگیری های شما برای درمان بچه ها موجب اختلال در معیشت خانواده ها شده است و بنده حتماً پیگیر حل این مشکل نیز خواهم بود و درباره تمام درخواست های شما با رییس جمهور نیز گفت وگو خواهم کرد. »

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه از این به بعد بر خود فرض می دانم که این ۱۲ دختر با اجازه پدرانشان دختران من هم باشند، گفت: « خدمت به این بچه ها برای بنده و دولت به مثابه انجام وظیفه دینی و ملی است. »

رییس دفتر رییس جمهوری خطاب به دانش آموزان حادثه دیده شین آبادی: روحیه تان امیدوار کننده است
نظرات
محمد مهدی صادقی تهرانی
1393 فروردين 19 سه شنبه 01:32 ب.ظ
در حکم کارگزینی در نسخه افراد دولت جمله ( نسخه خدمتگذار ) قید شده است . از این ملاقات خوشحال شدم و امیدوارم همه لیاقت خدمت به خَلقِ خدا را داشته باشیم که خودش فرموده : اَحسن کما احسن الله . دستتان را برای خدمت خالصانه می بوسم و در صورت تماس کتابی را که در آن غزلیات حافظ را شرح داده ام به نام ( فسون و فسانه حافظ ) به عنوان برگ سبزی تقدیم خواهم کرد . ایام به کام ،خدا قوت و موفق باشید .
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت