يکشنبه ، 24 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 43   |  دفعات بازدید : 5199   |  نظرات : 3 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

نهاوندیان: فعالان اقتصادی با حمایت از کتاب می توانند دین شان را به کشور ادا کنند

05 اسفند, 1392 17:22
رییس دفتر رییس جمهور اعتقاد دارد که فعالان اقتصادی باید احساس کنند با حمایت از پروژه‌های کتاب و میراث فرهنگی می‌توانند دین خود را به کشورشان ادا کنند.
نهاوندیان: فعالان اقتصادی با حمایت از کتاب می توانند دین شان را به کشور ادا کنند

رییس دفتر رییس جمهور ظهر روز دوشنبه 5 اسفند در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی حضور پیدا کرد که اهم گفته های او در ادامه آمده است:(لینک متن کامل سخنرانی)

* دولت تدبیر و امید با جهت‌گیری‌هایی که آقای روحانی دنبال می‌کند، حتماً به اولویت فرهنگ و مأموریت گسترش فرهنگ ایرانی - اسلامی توجه خواهد کرد.

*فعالان اقتصادی باید احساس کنند با حمایت از پروژه‌های کتاب و میراث فرهنگی می‌توانند دین خود را به کشورشان ادا کنند. فعالان اقتصادی را باید به حمایت از کتاب و کتابخانه‌ها و گسترش آن‌ها تشویق کنیم.

* ما امروز در عصر ارتباطات و اطلاع‌رسانی هستیم. برخی صاحب‌نظران دلسوز در عین که به استقبال توانمندی‌های اطلاع‌رسانی رفته‌اند، نگرانی خود را از سطحی شدن اطلاعات کتمان نمی‌کنند. در جهانی شدن ما پهن شدن ارتباطات را داریم اما در عمق گاهی ارتباطات آسیب‌دیده است.

* ما باید هوشمندانه در عین استفاده از فناوری‌های جدید مراقب باشیم که عمق‌جویی فراموش نشود، داده‌ها جانشین دانایی نشوند و اطلاع جای علم و حکمت را نگیرد. در این رابطه باید با هماهنگی دستگاه‌های مختلف به طور روشن تصمیم‌گیری‌هایی درباره کتاب انجام شود. وزارت ارشاد، ‌کتابخانه‌های عمومی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی و رسانه ملی همه در این زمینه مسئولیت دارند. باید شاهد نهضتی عمیق و وسیع در رابطه با کتاب باشیم.

* قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سال 88 در مجلس تصویب شد اما در چهار سال گذشته آیین‌نامه مربوطه تهیه نشده بود. در این چند ماه مسئولان در وزارت ارشاد آیین‌نامه را تدوین کردند. امیدواریم این آیین‌نامه به زودی تصویب و ابلاغ شود. کمیسیون ماده 18 آن با دستور رئیس‌جمهور آغاز به کار می‌کند.

*به طور جدی باید حق دسترسی آزاد به اطلاعات را مورد حمایت قرار دهیم. کتابخانه ملی می‌تواند مرکز این حرکت باشد. حرکتی که درباره اسناد دیجیتال در اینجا و کتابخانه مجلس مورد توجه قرار گرفته باید به صورت جدی گسترش یابد. دسترسی به اسناد نباید منوط به حضور فیزیکی باشد. اما این به این معنا نیست که اینجا مرکز امید اهل تحقیق نباشد. سیاست آزادسازی اسناد باید به طور روشن و گسترده مورد توجه و اقدام قرار گیرد. اسناد ملی باید در دسترس همگان قرار گیرد و از صورت انحصاری خارج شود.

* از لازمه‌های دسترسی به اسناد دسترسی یافتن به اسناد مربوط به ایران است که در خارج از کشور نگهداری می‌شود. باید با قراردادهای همکاری بین‌المللی بتوانیم دسترسی به اسناد خارج از کشور را ممکن کنیم. آوردن اسناد به داخل خوب است اما به طور کامل شدنی نیست. ایران فرهنگی بسیار گسترده است و ما باید کاری کنیم دیگر کشورها هم به مفاخر فرهنگی ایران افتخار کنند. این با تقویت توان و ارتباطات بین‌المللی کتابخانه ملی امکان‌پذیر خواهد بود.

*با تحرک دیپلماتیکی که خوشبختانه دولت تدبیر و امید آغاز کرده، در اولین گام بخشی از محدودیت‌ها از سر راه برداشته شده است. البته شکسته شدن تحریم‌های سیاسی بسیار مهم است. یادمان نرفته که مراودات دیپلماتیک کشور با تعداد زیادی از کشورها در بالاتر از سطح مدیرکل محدود شده بود. هیأت‌های دیپلماتیک بسیاری از کشورها در سفر به ایران مورد محدودیت بودند. شش ماه بیشتر از آغاز دولت نگذشته که تهران محل پر ترافیک رفت‌وآمد هیأت‌های سیاسی و اقتصادی شده است که خشم بدخواهان ایران را موجب شده است. این به معنی توفیق در شکستن تحریم‌های سیاسی است.

 * نیروهای فرهنگی ما باید به سرعت از این فضا استفاده کنند. دیپلماسی فرهنگی با معرفی چهره واقعی ایران و انقلاب اسلامی می‌توانند معجزه بیافرینند. دیپلمات‌های ما راه را باز می‌کنند اما رهروان اصلی ما چهره‌های فرهنگی هستند. در این راه کتابخانه ملی هم وظیفه مهمی بر عهده خواهد داشت. حفظ و نگهداری میراث فرهنگی از وظایف مهم این کتابخانه است.

*کتابخانه ملی باید سیاست تشویق و هماهنگی را پیگیری کند. اگر دیگرانی هم هستند که می‌خواهند در این رابطه کاری کنند، کار آن‌ها باید تشویق شود اما با هماهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی انجام گیرد. البته همه دستگاه‌ها طبق قانون باید با کتابخانه ملی همکاری کند و این سیاست در این دولت به طور جدی دنبال خواهد شد.

* نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، اقتصاد کتاب است. این حوزه‌ای است که می‌توان فعال اقتصادی را به آن کشاند. فعالان اقتصادی باید احساس کنند با حمایت از پروژه‌های کتاب و میراث فرهنگی می‌توانند دین خود را به کشورشان ادا کنند. سخن گفتن بین اهل فرهنگ و اقتصاد از کلیدهای حل مشکلات ماست. امیدوارم آقای صالحی - رئیس جدید کتابخانه ملی - با ذکاوت و دقتی که دارند به این جنبه هم توجه کنند. فعالان اقتصادی را باید به حمایت از کتاب و کتابخانه‌ها و گسترش آن‌ها تشویق کنیم.

* لازم می‌دانم در این فرصت که این امانت بزرگ از دست سرداری به دست سردار دیگر سپرده می‌شود از همه کسانی که برای استقرار این حرکت بزرگ تلاش کرده‌اند تقدیر کنم. از اولین رئیس که در سال 1316 با تأسیس کتابخانه ملی فعالیت کرده تا امروز و از مسئولان کتابخانه ملی از بعد از انقلاب که آقایان رجبی، خاتمی، اشعری، بجنوردی و جناب دکتر صلاحی بوده‌اند و همچنین عزیزانی که در مرکز اسناد فعالیت کرده‌اند.

 *انجام مأموریت‌های این مرکز جز با حمایت دولت امکان‌پذیر نیست. دولت تدبیر و امید با جهت‌گیری‌هایی که آقای روحانی دنبال می‌کند حتما به اولویت فرهنگ و مأموریت گسترش فرهنگ ایرانی - اسلامی توجه خواهد کرد. اما امروز به دلیل شرایط اقتصادی اقتضای مدیریت کشور این بوده که در بحث بودجه تدبیری کنیم که مردم کمتر فشار تورم را احساس کنند. به لطف خداوند فشار این تورم کاسته شده است. ان‌شاءالله در سال آینده شاهد رونق هم باشیم و با رونق و شکوفایی اقتصادی بوستان کتاب هم رونق بیابد.

 گفتنی است نهاوندیان پس از سخنرانی خود، حکم ریاست رضا صالحی امیری بر سازمان اسناد و کتابخانه ملی را به وی اعطا کرد.

لینک متن کامل سخنرانی
نهاوندیان: فعالان اقتصادی با حمایت از کتاب می توانند دین شان را به کشور ادا کنند
نظرات
میم الف
1392 اسفند 08 پنجشنبه 01:55 ب.ظ
رییس دفتر رییس جمهور اعتقاد دارد که فعالان اقتصادی باید احساس کنند با حمایت از پروژه‌های کتاب و میراث فرهنگی می‌توانند دین خود را به کشورشان ادا کنند.
محمد مهدی صادقی تهرانی
1393 فروردين 19 سه شنبه 01:18 ب.ظ
بسیار خوب و امیدوار کننده بود . دسترسی به اطلاعات، صحیح و به روز ، و با سهولت ، برای محققین و مدیران ، اهمیّتِ زیادی دارد و امیدوارم با کمکِ دولتِ تدبیر و امید ، کتابخانه ملی بتواند این رسالت را به نحو احسن و اکمل به سر انجام برساند .
اسماعیل پویان فر ( انگشت باف )
1393 خرداد 09 جمعه 03:38 ب.ظ
                                      بنام خدا و با عرض سلام  و احترام                                           
آنچه که  از اقتصاد مقاومتی فهمیده میشود، تکیه بر توانا یی   های داخلی در جهت راه اندازی و رونق اقتصادی      است. آیا این هدف کار پبچیده ای است؟
در کشورهای پیشرفته اقتصادی بلی زیرا در این کشورها نیروهای اقتصادی لازم برای تولید کالاهای مورد نیاز، به مراتب کمتر از ظرفیت های اقتصادی کشور است. لذا باید کالا ها وخدمات جدید ی طراحی شود تا ظرفیت های بیشتری را به کار گیرد تا از برکت   آن تولید ناخالص داخلی افزایش یافته و اشتغال بیشتر ی را موجب گردد.                                                     
ولی این کار در کشور ما نسبتاً ساده است. زیرا همزمان با خالی بودن ظرفیت های اقتصادی، کالاهای اساسی زیادی وجود دارد که هنوز عرصه آنها به اندازه کافی نیست، پس مشکل کجا ست؟                                                
مشکل اینجاست که این کال ها وخدمات قیمت حقیقی خود را ندارند و در اثر مداخله دولت این قیمت ها پایین نگه داشته شده است، لذا سرمایه ها از این بخش ها فرار می کنند. حتی حمایت  های مالی دولت از این بخش ها به انواع حیله ها منحرف شده و جذب بخش های غیر مولد ولی سودآور می شود.و موجب گسترش فساد نیز خواهد شد. بر اساس منطق اقتصادی، تنها عاملی که
ورود و خروج سرمایه به بخش های مختلف را کنترل می کند عرضه وتقاضا و سود است قیمت گذاری مصنوعی توسط دولت این منطق را به هم می ریزد. مثلا وقتی دولت قیمت شیر را پایین تر از قیمت حقیقی به دام دار تحمیل می کند، طبیعی است که دامداریها یکی پس از دیگری از چرخه تولید خارج شده و حمایت های مالی دولت از این بخش ها به انواع حیله ها منحرف شده و جذب بخش های غیر مولد ولی سودآور می شود.و موجب گسترش فساد نیز خواهد شد.
آنچه که از بعد اقتصادی منطقی به نظر من رسد، عبارت است از :
1  دولت به هیچ وجه حق مداخله در امور شرکت ها را ندارد. چه به صورت حمایت مالی، چه اعطای وام ارزان، و یا فروش انرژی ارزان و یا قیمت تحمیلی به آنها و یا مجبور نمودن آنها به تولید کالایی خاص و یا هر مورد دیگر.
2  کالا ها یی که از بعد اجتماعی و بهداشتی و امنیتی جنبه استراتژیک دارند، بایستی با قیمت منطقی توسط دولت خریداری شده و با قیمت مصوب در اختیار جامعه قرار گیرد . نه از طریق وادار کردن تولید کنندگان به فروش کالا یشان به قیمت تحمیلی، بلکه از طریق خرید کالا یشان توسط دولت. به قیمت واقعی و عرضه آن به قیمت مصوب. این اقدام ضمن راه اندازی اقتصاد،و شفاف سازی اقتصاد از فساد هم جلوگیری می کند.                                                                        
این کار با تکنیک های متفاوت قابل اجراست و در این مورد تجربیات متنوعی وجود دارد. این اقدام نقدینگی موجود در جامعه را جذب کرده و ضمن رشد تولید ناخالص داخلی واشتغال موجب راه اندازی سایر بخش های اقتصادی خواهد شد.                                                                              
بودجه لازم برای این منظور از طریق بودجه موجود برای پرداخت یارانه تامین گردید ه و هیچ بار مالی برای دولت نخواهد داشت.                                        
3 یارانه نقدی به هیچ کس پرداخت نمی شود فقط اقشار آسیب پذیر از طریق ثبت نام و درخواست حضوری از طریق سازمانی خاص مثلاً کمیته امداد و پس از تحقیق، صلاحیت دریافت آن را دارند. پرداخت یارانه به شکل فعلی تاثیر منفی روی عرضه نیروی کار خواهد داشت.                                               
4  به منظور اصلاح الگوی مصرف، هم زمان با افزایش قیمت حامل های انرژی سایر کالاهای اساسی که عرضه آنها کشش پذیر است بایستی ارزان شود تا شرایط اصلاح الگوی مصرف فراهم شود. مثلاً با افزایش قیمت بنزین باید قیمت بلیط اتوبوس و مترو کاهش یابد. در حال حاضر چون با افزایش قیمت حامل های انرژی سایر قیمت ها نیز اصلاح می شود، امکان تغییر الگوی مصرف وجود نداشته و موجب تورم نیز می گردد
5  هم زمان با اجرای سیاست های فوق و به تناسب                        
 
رشد تولید ناخالص داخلی باید نرخ بهره نیز کاهش یابد تا شرایط لازم برای جذب نقدینگی توسط تولید کنندگان فراهم گشته و بانک ها به وظیفه اصلی خود برگردند
7  ممکن است در اثر اجرای سیاست های اقتصادی فوق بخش ها یی از تولیدات خانگی وسنتی بازار خود را از دست بدهند. دراین مورد باتولید کالا ها یی خاص (مثلا در مورد محصولات کشاورزی، کالای بیو) و از طریق تعاونی ها و نمایشگاه های ویژه و منظم از آنها حمایت کرد.
با امید و آرزوی موفقیت برای خدمت گزاران صدیق نظام جمهوری اسلامی ایران. 
     اسماعیل پویان فر(انگشت باف) فارغ التحصيل اقتصاد
                       دانشگاه تهران سال 1355

ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت